Vervamed
111

Fizjoterapia indywidualna opiera się na pracy w formie jeden na jeden. Pacjentowi poświęcamy całą uwagę, dzięki czemu możemy odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania, rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia, terapii czy ćwiczeń. Terapia jest ukierunkowana na konkretnego pacjenta i jej elementy ustalane są indywidualnie.

Dokładna analiza stanu funkcjonalnego pacjenta odbywa się podczas pierwszego spotkania. Opiera się ona na obserwacji, testach manualnych (wykonywanych przez ręce fizjoterapeuty), sprawdzeniu zakresu ruchomości danego stawu, testach funkcjonalnych, neurologicznych i innych.

Indywidualna praca pozwala na odkrycie problemu, ukierunkowaną na niego terapię oraz testy kontrolne, czy hipoteza dotycząca zdrowotnego kłopotu i forma zastosowanego leczenia na spotkaniu, jest poprawna.

Dzięki takiej pracy nie umawiamy standardowych dziesięciu spotkań każdemu, tylko ustalamy ilość wizyt indywidualnie, opierając na naszej wiedzy i doświadczeniu oraz przebiegu terapii, na którą największy wpływ ma pacjent. Pacjent w trakcie terapii otrzymuje zadanie do domu, aby uzyskać jak najlepsze efekty naszej pracy, by maksymalnie skrócić czas powrotu do zamierzonej sprawności. Praca domowa ma na celu utrzymanie uzyskanych efektów podczas pracy na naszym spotkaniu.